top of page

VIVA Italia! Wycieczka do Włoch! 20-26.04.2018 r. - cena 1450 zł/os. + 85 euro (zapisy zakończone)


WYCIECZKA POTWIERDZONA.

WERONA, WENECJA, RZYM, WATYKAN, ASYŻ

 • największe zabytki

 • wyjątkowa atmosfera

 • najbardziej znane miasta Włoch!

 • spokojne tempo zwiedzania

 • … włoska kawa, pizza, mamma, siesta!

 • Rzym i Watykan – serce Włoch

DZIEŃ 1. 20 IV 2018r. POLSKA - WŁOCHY Zbiórka godz. 16:00. ul. Petrusewicza we Wrocławiu. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2. WERONA W godzinach porannych przyjazd do Werony – miasta Romea i Julii. Zwiedzanie miasta: zobaczymy najsłynniejszy balkon świata znany z poematu Shekspira, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri oraz piękną katedrę. Przejazd na nocleg i obiadokolację około godz. 17:00 zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja składająca sie z zupy, II dania oraz deseru. Woda w karafkach do posiłku.

DZIEŃ 3. WATYKAN I RZYM BAROKOWY Godz. 7:00 - Śniadanie. Przejazd do RZYMU. UWAGA! W tym dniu poruszamy się metrem. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika Św. Piotra, Groby Papieskie – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II, Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska. Zamek Anioła jest najbardziej charakterystyczną budowlą na nabrzeżach Tybru. Dzisiejsza twierdza była w swej pierwotnej wersji monumentalnym mauzoleum – grobowcem cesarza Hadriana i jego następców. Centrum barokowej części Wiecznego Miasta – plac Piazza Navona. Pośrodku placu znajduje się jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki baroku rzymskiego – Fontanna Czterech Rzek. Następnie Fontanna di Trevi. Ok. 19:00 wyjazd z Rzymu. Przejazd na nocleg i obiadokolację – godz. 20:00

DZIEŃ 4. RZYM ANTYCZNY Godz. 7:00 - Śniadanie. UWAGA! W tym dniu poruszamy się metrem. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika św. Jana na Lateranie – Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. W odróżnieniu od trzech pozostałych rzymskich kościołów patriarchalnych przysługuje jej tytuł arcybazyliki; każdy nowo wybrany biskup Rzymu udaje się do niej w uroczystej procesji. Święte Schody – zostały przywiezione z Jerozolimy do Rzymu w 326 r. przez św. Helenę, matkę Konstantyna. Rzym Antyczny: Plac Wenecki, Forum Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Koloseum – z zewnątrz. Panteon – najstarsza zachowana budowla antycznego Rzymu. Ok 19:00 wyjazd z Rzymu. Przejazd na nocleg i obiadokolację – godz. 20:00

DZIEŃ 5. ASYŻ Godz. 7:00 – śniadanie. Przejazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki MB Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli – miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka z grobem Św. Franciszka oraz freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Ok. godz. 16:30 – wyjazd na nocleg w okolice Ravenny/Rimini. Do przejechania 100 km. 19:00 – obiadokolacja. Wieczorem można przespacerować się na plażę / morze.

DZIEŃ 6. WENECJA Godz. 8:00 – śniadanie. Przyjazd do Chioggii – zwanej małą Wenecją. Rejs po urokliwej Lagunie Weneckiej. Wenecja – spacer z przewodnikiem po głównej dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą, słynny Most Rialto nad Canale Grande. Czas wolny na niespieszny spacer mostkami i malowniczymi uliczkami Wenecji. Chętni będą mogli popłynąć gondolą we własnym zakresie. Następnie czas wolny (na pamiątki, a także posiłek we własnym zakresie przed wyjazdem do Polski). Godz. 18:30 Powrót barką do Chioggi. Godz. 20:30 – 21:00 wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 7. POLSKA Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Program godzinowo może ulec małym zmianom.

Cena: 1450 zł plus 85 euro

W ramach oferty zapewniamy:

 • przejazd autokarem turystycznym

 • ubezpieczenie KL

 • 4 noclegi, wyżywienie (śniadanie ×4,obiadokolacja ×4,)

 • licencjonowanych przewodników podczas zwiedzania miast włoskich

 • bilety wstępów do w/w obiektów oraz bilety na metro

 • prowadzenie programu przez pilota

 • opłaty parkingowe oraz opłaty check pointy

 • słuchawki dla każdego uczestnika podczas całej wycieczki

Wyróżnione wycieczki
Ostatnio dodane
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
bottom of page